fbpx

GENÇLERE KISA BİR MEKTUP

Sevgili Genç Dostum,

Bu mektubu sana yollamayı bir süredir istiyordum ancak araya pek çok şey girdi ve yollayamadım. Gerçeği söylemek gerekirse sürekli yazıp yazıp siliyordum çünkü hissettiklerimin tümünü bir mektup içerisinde aktarmamın imkansız olduğunu düşünüyordum.

Ancak anlatmam lazım çünkü söylenecek çok şey var.

İlk olarak, hata yapmak son derece normal. Bunu söylüyorum çünkü ben hala hata yapmaya devam ediyorum. Pek çok insan hala sürekli hata yaptıklarını kabul ediyorlar. Yeniden başlamanın gücünü arkalarına alıp, hatayı kabullenip, neden yaşadıklarını kendilerine hatırlatıp yeni bir maceraya atılmak için güne devam ediyorlar. Senden de bunu aklında tutup her ne yapıyorsan ona devam etmeni rica ediyorum

İkinci olarak, mükemmel olmayabilir. Zaten hiçbir zaman olmaz. Websiten, attığın e-mail, o gün giydiklerin, hazırladığın makarna … Mükemmel değiller. Öyle olmak zorunda da değiller. Ancak sen mükemmelsin. Olduğun gibi ve sadece sen olarak. Mükemmel.

Üçüncü olarak, zaman alacak. Tüm iyi şeyler zaman alır. Her gün daha da iyi bir insan olacaksın. Yaptığın işte ve uğraşta her gün daha iyiye gideceksin. Websiten, attığın email, hazırladığın makarana, hepsi daha da iyi olacak. Ancak zaman alacak. Bu zamanı iyi değerlendir ve bundan keyif almaya bak.

Dördüncü olarak, kimseyle kendini kıyaslama. Pek çok insan gelişme sürecini kendilerini başkalarıyla kıyaslayarak ve sürekli bir yarışma içine girerek geçirirler. Ancak kıyaslama ve yarışma hiçbir amaca hizmet etmez. Ufak bir mücadeleyi kazanınca müstehzi bir gülümseme getirebilir ancak içten bir gülüş vermez. Hiçbir zaman.

Beşinci olarak, çalışmaya devam et, tüm sevdiklerin ve seni sevenler her zaman senin arkanda. Herkes. Sessizce senin için tezahürat yapıyorlar. Senin kazanmanı diliyorlar. Senin yolculuğun esnasında da. Senin başarısızlıklarında da. Daha da ileriye gitmen için. Etkin olabilmen ve yaratıcı gücünü ortaya koyabilmen için. Yalnız değilsin.

Son olarak, hazırsın. Şüphelerin olabilir. Saklamaya çalışabilirsin, ki saklamak daha kolaydır ve rahatlık verir. Ancak beni dinle lütfen, sana küçük bir rahatsızlık verecek şekilde istediklerine ulaşmak için hareket etmeye hazırsın. Sen hazırsın.

Her zaman sevgiyle kal

KÜÇÜKKEN SİZ NE OLMAK İSTERDİNİZ?

Geçen yıl hayatımda çok büyük bir değişim yaşadım ve bir kız babası oldum. Mira hayatıma girmeden önce gelecekle ilgili hayallerim kendimi nerede ve nasıl gördüğümle alakalıydı ancak artık kızımı 10…