fbpx

YEŞİM ERBERKSOY

Yeşim Erberksoy, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji alanında tamamlamıştır.

Üniversiteden mezun olduktan sonra sekiz yıl mezun olduğu Özel Moda Koleji’nde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Daha sonra beş yıl MEF okullarında İngilizce öğretmenliği ve bölüm başkanlığı görevlerini sürdürmüştür. 2004-2019 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde okutman olarak çalışmıştır.

Sola Unitas Academy ‘de Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Kalıtsal Aile Travmaları ve Paul Ekman ESaC ve ETaC eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır.

İzotomi Sertifikalı Analist eğitimini de tamamlayan Yeşim Erberksoy aynı zamanda Sola Unitas Akademi İzotomi Projesi’nin koordinasyonundan sorumlu proje lideridir.

ICF Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından PCC ünvanına sahip profesyonel koç  ve Sola Unitas Akademi Eğiticinin Eğitimi Programından mezun eğitmendir.

Öğretmenlik ve  psikoloji eğitiminden gelen bilgi ve tecrübelerinden demlene demlene tam zamanı diye düşünerek başta öğrenci koçluğu olmak üzere, bireysel ve kurumsal koçluk hizmetleri ve eğitimlerinde faydalanmaktadır. Duygu ve birikimlerini e-koc.org da köşe yazarı olarak ve İzotomi web sayfasında paylaşmaktadır.

Sola Unitas Akademi’nin desteği ile OGAD (Otizm Güçlü Aile Derneği) ile ailelere koçluk yaparak destek vermeyi amaçlayan projede aktif rol almaktadır. Otizmli bir kız çocuk annesi ve aynı zamanda koç olarak ailelere ve projede yer alan koçlara bu konudaki tecrübeleri ile yardımcı olmaktan dolayı çok mutlu olan Yeşim, İzotomi Projesi’nin hedeflediği gibi severek yaptığı işi Sola Unitas’a samimi bir aidiyet hissi ile çalışmalarını sürdürmektedir.