fbpx

SİNEM ÖKTEM

Sinem Öktem, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik – Elektronik bölümünden mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’nda Genel Koordinatör Yardımcısı ve Eğitim Direktörü olarak yürüttüğü görevinden sonra kendi mobilya mağazasını açarak girişimcilik deneyimi edinmiştir.

Ardından uzun yıllar uluslararası şirketlerin mümessili olan bir firmada İthalat Müdürü olarak çalışmış aynı zamanda AÇEV bünyesinde 6 sene yetişkinlere gönüllü okur-yazarlık eğitimi vermiştir.

2016 yılında koçluk mesleğine tam zamanlı olarak devam etme kararı almıştır.

Sola Unitas bünyesinde temel koçluk, öğrenci koçluğu ve İzotomi eğitimlerinin ardından Paul Ekman tarafından geliştirilen Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirme programlarını tamamlayarak Duygusal Zeka Uzmanlığı ve Mülakat Değerlendirme Uzmanlığı ünvanlarını almıştır.

Koçluk yetkinliklerini destekleyeceğine inandığı Gestalt Terapi eğitimlerini de eşzamanlı olarak tamamlamıştır.

Öğrencilerin, değerleri ve yetkinliklerinin farkında olarak bilinçli tercihler yapmalarının , mutlu ve başarılı kariyer hayatı için en önemli adımlardan biri olduğuna inanarak yoluna Öğrenci ve Kariyer koçu olarak devam etmektedir.

YAŞAMIMIZDAKİ KEŞKELERİN DÖNÜŞÜMÜ

Keşke. Bana en acıklı kelime gibi gelir bu ‘’keşke’’. Yaşanmamış ve yaşanmış tüm pişmanlıklar bu 5 harfe sığıverir birden. Kişinin yapmak isteyip de yapamadıklarının hayali ile yapıp da pişman olduklarının…