fbpx

MELİKE KIRCALI

Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olduktan sonra kurumsal hayatına perakende sektöründe başlamıştır. Kurumsal hayatta çalışmaya devam ederken, 2016 yılında ilk olarak York Üniversitesi’nde Lisans seviyesinde “Davranış Bilimleri Eğitimi” ile profesyonel koçluk yolculuğuna başlayan Melike, sonrasında ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) tarafından akredite edilmiş kurum olan Sola Unitas Academy’ den uluslararası standartların sağlandığı ACTP eğitimini tamamlamıştır.

Temel çalışma alanını Lise Öğrencileri oluşturmakla beraber gelişimin bir döngü olduğunu kabul eden Melike, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerle de birebir görüşmelerine devam etmektedir. Her yaş grubu ile aktif çalışmalarını destekleyebilmek amacıyla Temel Koçluk eğitimlerinin yanı sıra Öğrenci ve İlişki Koçluğu, İzotomi, NLP, Duygusal Zeka ve Points of You eğitimlerini de almıştır. 

Kişilerin meslek seçimi, kimlik gelişimi, kariyer/ gelecek planlama süreçlerinin temelinde ergenlik döneminin önemli bir yer aldığının farkındalığı ile öncelikle ACTP sürecinde koçluk okulundan mezun olurken “Meslek Seçiminde Mizacın ve Koçluğun Yeri” başlığında makale yazmıştır.  Sonrasında ise Arel Üniversitesinde başlamış olduğu Psikoloji yüksek lisansında “Ergenlerde kimlik gelişimi üzerinde bağlanma stili, kişilik özellikleri ve ana-baba tutumlarının etkisini” araştırmak üzere tez çalışmasına başlamıştır.

2018 yılı itibari ile kurmuş olduğu Melike KIRCALI Koçluk, Eğitmenlik ve Danışmanlık Ltd şirketi çatısı altında hizmet vermeye devam etmekte olan Melike, koçluk ile birlikte eğitmenlik de yapmaktadır.