fbpx

GÜLHAN BERKMAN YAKAR

Berkman, Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme bölümünde mezun olduktan sonra, İnsan Kaynakları alanında hizmet veren “Fortune” şirketinin kurucuları arasında yer almıştır. Sonraki yıllarda iş yaşamına Ankara’da medya sektöründe devam ederek, Hürriyet İK ve Yenibiriş.com projelerinde yer almıştır.1996 yılında katıldığı Tony Buzan’ın seminerinin ardından ‘ insan beyni’ ilgi odağı olmuş, NLP “Neuro Linguistic Programming” ve Koçluk konusunda John Seymourve INLPTA ( International NLP Trainer Association) ‘dan aldığı eğitimler ve gerçekleştirdiği uygulamaların ardından“NLP Master Practitioner” unvanı almıştır.Hipnoterapist, Psikolog & Master Trainer Robert Smith ile birlikte NLP ile Koçluk alanında çalışmalar yapmıştır. Türkiye PERYÖN’ün (Personel Yönetimi Derneği) paydaşı olduğu Nar Taneleri Projesinde aktif mentor olarak görev almıştır. Bilkent Üniversitesi Kariyer Yönlendirme Merkezi için, yöneticilere ve öğrencilere yönelik” NLP ile Koçluk “ eğitimleri gerçekleştirmiştir. 2008 yılında yenibiris.com sitesi’nde kariyer koçluğu projesi gerçekleştirmiştir. Türkiye’nin önde gelen pek çok şirketinde yöneticilere ve iş yaşamına ilişkin eğitimler vermekte olan Berkman, Ankara Üniversitesi SBF “Anküsem İnsan Kaynakları Programlarında, dönemsel eğitimler gerçekleştirmiştir. Türkiye İş Kurumu için Peryön adına “İş Danışmanı” yetiştirme programında eğitmen olarak katkı sağlamış,TUYUP ( Turizm Uyumlanma Projesi) Eğitmenleri arasında yer almıştır.

Paul Ekman International ESaC – Emotional Skills and Competencies (Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler) ve ETaC – Evaluating Truthfulness and Credibility (Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirme) eğitimlerini tamamlamıştır.

Kariyer koçluğu ve gençlere yönelik meslek seçimi özel çalışma alanlarıdır. Tamamladığı eğitimlerin ardından, Sola Unitas Akademi’de ICA( İzotomi Certified Analyst) unvanı ile İzotomi ekibinde yer almaktadır.

Evli, 18 yaşındaki Defne ve 6 yaşındaki Melisa’nın da annesidir.